Edi Rama apo Albin Kurti, ja cili ka qenë më aktiv gjatë koronavirusit

20:50 | 9 Prill 2020

Gati një muaj që nga shfaqja e koronavirusit në Shqipëri e Kosovë.

E komunikimet e politikanëve me qytetarë po bëhen kryesisht përmes rrjeteve sociale, shkruan portali arbresh.info.

Eksperti i rrjeteve sociale Valon Kerolli ka bërë një analizë të postimeve qoftë me shkrim apo me video të dy kryeministrave shqiptarë, Edi Rama dhe Albin Kurti.

“Korona virusi ka marrë vëmendjen e gjithë botës në rrjetet sociale, madje edhe vetë liderët botëror kanë zgjedhur që të komunikojnë me qytetarët e tyre përmes rrjeteve sociale për gjithçka në lidhje me pandeminë që ka shkaktuar ky virus.

“Në Shqipëri dhe Kosovë kemi rreth 2.2 milion përdorues aktiv në rrjetin social Facebook, prandaj kemi zgjedhur që të analizojmë faqet e të dy kryeministrave tanë pas një muaji që nga shfaqja e rasteve të para me #covid19 tek ne”, shkruan ai në mbishkrimin e fotos.

Se cili ka qenë më aktiv mund ta shihni në tabelën e mëposhtme./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara