Helmimi i qytetarëve në Deçan, Qeveria shkarkon bordin e Hidrodrinit

12:02 | 13 Tetor 2021

Qeveria e Kosovës ka shkarkuar Bordin e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Hidrodrini”,

Sipas arsyetimit të zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, shkarkimi i Bordit është për shkak të dështimit të kontrollimit të ujit ku u helmuan disa qytetarë në Deçan.
“Kërkesa për shkarkimin e këtij Bordi ndodh për arsye ka dështuar ta zbatoj performancën. Kjo ndërmarrje është e detyruar ta kontrolloj ujin. Ku gjatë kontrollit të ujit është ujit dhe kontaminimit të ujit”, tha Bislimi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara