DOKUMENT| 10 zotimet e marrëveshjes Kurti – Osmani

16:09 | 14 Janar 2021

Marrëveshja midis Lëvizjes Vetëvendosje dhe iniciativës së Vjosa Osmanit përmban 10 zotime, i pari nga të cilët është vettingu në sistemin e drejtësisë dhe “lufta e pakompromis kundër korrupsionit”.

Kjo është marrëveshja, e cila përmban të listuara zotimet, e që u nënshkrua të enjten në mesditë në Kuvendin e Kosovës, shkruan Arbresh.info.

Midis tjerash në dokument zbulohet për herë të parë edhe logoja e iniciativës së Osmanit.

Dokumenti i plotë:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara