Pamje nga Area 51, baza ajrore më intriguese në Amerikë

08:41 | 5 Shtator 2017

Disa eksplorues kanë arritur të nxjerrin imazhe të bazës ajrore më të ruajtur në të gjitha kohërat: burgu i supozuar i alienëve Area 51.

E ndodhur në shkretëtirën e Nevadës, Area 51 – një shkëputje e bazës së forcave ajrore të Edwardsit të Kalifornisë u themelua në vitin 1955 për të testuar avionin e zbulimit Lockheed U-2, transmeton portali arbresh.info

area-51

Që atëherë, ajo është bërë subjekt i shumë zbulimeve të UFO-ve dhe është lidhur në mënyrë të pazgjidhshme në mendjen e publikut me mbajtjen e alienëve dhe teorive konspirative qeveritare.

E mbyllur për ata që nuk kanë nivel të lartë të sigurisë, ky vend ka mbetur kryesisht një mister, deri tani.

Hulumtuesit amatorë të alienëve Tim dhe Tracey Doyle janë ngjitur në majën e lartë Tikaboo Peak dhe përdorën një lente super të gjatë të distancës për të marrë këto pamje./arbresh.info/

area-51-1

43e8177600000578-0-image-a-44_1504552802190

43e8540200000578-0-image-m-50_1504553977726 43e817b000000578-0-image-m-41_1504552754333 43e7ff5d00000578-0-image-a-45_1504553381873

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara