Të shtëna me armë zjarri në McDonald’s

22:16 | 9 Shtator 2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar jashtë restaurantit McDonald’s duke raportuat një të vdekur dhe 4 të lënduar.

Sulmi me armë erdhi pas një zënke në restaurant në qytetin Auburn në Alabama, SHBA shkruan Daily Star përcjell arbresh.info

Policia vrapoi për në ngjarje duke gjetur një 20 vjeçar të vdekur. Katër persona të tjerë, duke përfshirë edhe student ishin të lëndruar.

Tre prej tyre – 17, 19, 21 besohet se nuk kanë rrezik për jetë. Por një 16 vjecar ka plagë serioze dhe është duke u trajtuar në spital.

Policia është duke e hetuar rastin dhe do të raportoj të reja të tjera./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale