Kotzias reagon pasi Meta i dha shtetësinë shqiptare Janullatos

20:07 | 24 Dhjetor 2017

Ilir Meta i ka dhënë shtetësinë kryepeshkopit Anastas Janullatos dhe ndërkohë ka ardhur dhe reagim i parë nga Greqia zyrtare.

Ministri i Jashtëm Niko Kotzias në rrjetet sociale ka shkruar se ky është një vendim për forcimin e besimit mes dy popujve.

“Ky ishte një vendim që njeh kontributin e tij të thellë njerëzor dhe për forcimi ne besimit ndërmjet dy popujve tanë,” tha Kotzias.

Meta i dha shtetësinë Janullatos, pas shumë refuzimeve./albeu.com

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara