Evakuohet stacioni në qytetin turistik në Itali, shkak një valixhe e braktisur

22:50 | 21 Korrik 2017

Stacioni Mestre  në Venecia është evakuuar pasi një valixhe e braktisur u gjet  në njëren pjesë të stacionit.

Në vend të ngjarjës menjëherë kanë dalë policia, të cilët kanë pastruar zonën dhe kanë bllokuar komunikacionin, transmeton portali arbesh.info

Medial lokale raportojnë se janë evakuuar edhe restaurantet afër stacionin dhe kalimi i autobusëve në atë zonë është shmangur.

Trenat gjithashtu e kanë ndërprerë përdorimin e një piste që kalon përmes stacionit në fjalë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale