Google ADS

Nokia 3210 e re (e vjetër) dhe sigurisht “gjarpri”

23:59 | 8 Maj 2024
E.G

HMD lëshon telefonin Nokia 3210 në një maskë të re dhe telefoni klasik i viteve nëntëdhjetë vjen në një variant modern.

Telefoni i ri Nokia 3210 ka marrë veçori moderne, të tilla si mbështetje 4G, si dhe ngjyra të freskëta.

Telefoni ka një ekran 2.4 inç, fuqizohet nga një procesor Unisoc T107 dhe mundësohet nga një bateri 1450 mAh. Për ruajtjen e të dhënave, ka 64 GB deri në 128 GB memorie të brendshme, si dhe një slot për microSD.

Është interesante se Nokia 3210 i ri do të ketë një kamerë 2MP në anën e pasme, edhe pse modeli origjinal vjen nga një kohë kur telefonat nuk kishin ende kamera.

Në mënyrë të pashmangshme në telefon do të instalohet loja e njohur “Gjarpri”.

Telefoni i ri Nokia 3210 do të jetë në dispozicion me një çmim prej 89 euro dhe pritet të dalë në shitje nga fundi i muajit maj. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale