ZYRTARE: Man City kampioni i ri i Premierligës

20:58 | 11 Maj 2021

Tri xhiro pa përfunduar kampionati, Manchester City, ka arritur që të shpallet kampion i Premierligës.

Pas dështimit të Manchester United ndaj Leicester City (1-2), Man City është shpallur edhe automatikisht kampion i ri, shkruan lajmi.net.

Ky është trofeu i shtatë i Premierligës në histori të klubit, derisa i dyti për Pep Guardiolan me ‘Qytetarët’.

Para finales në Ligën e Kampionëve, Man City veçse ka siguruar titullin e parë dhe tani do të jetë më e qetë.

Ndeshjet e ardhshme të Manchester Cityt do të jenë ndaj Newcastle United, Brighton Albion dhe Everton.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara