Watford – Norwich City, formacionet zyrtare, Rashica starton nga minuta e parë

20:13 | 21 Janar 2022

Watford do të jetë nikoqir i Norwich Cityt në kuadër të xhiros së 23-të të Premier League.

Të dy skuadrat tashmë kanë bërë publike formacionet e tyre për këtë ndeshje, derisa tekniku i “Kanarinave” ka vendosur të startojë me Milot Rashicën nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Watford (4-3-3): Daniel Bachmann; Hassane Kamara, Samir, Christian Kabasele, Kiko Femenia; Tom Cleverley, Edo Kayembe, Moussa Sissoko; Joao Pedro, Emmanuel Dennis dhe Joshua King.

Norwich City (4-4-2): Angus Gunn; Max Aarons, Grant Hanley, Ben Gibson, Brandon Williams; Josh Sargent, Jacob Lungi Sorensen, Pierre Lees Melou, Milot Rashica; Teemu Pukki dhe Adam Idah.

Ndeshja do të zhvillohet në “Vicarage Road” me fillim nga ora 21:00./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara