Google ADS

United 1:1 Arsenal

21:36 | 9 Mars 2015
Arbresh.info

Ka përfunduar me rezultat të barabartë pjesa e parë e ndeshjes mes United dhe Arsenalit, në kuadër të FA CUP.

Arsenali ka kaluar i pari në epërsi, kur Monreal ka shënuar në minutë 26′.
Por, vetëm tre minuta ka zgjatur gëzimi i ekipit mysfarir, kur në minutën e 29′, Wayne Rooney ka realizuar me kokë, për të dërguar kështu rezultatitn në 1 me 1.

Ndërsa mbesin edhe 45 minuta lojë për të kuptuar se cila nga këto skuadra do ti bashkangjiten Aston Villës në gjysmëfinale.

Shpërndaje në rrjete sociale