Superylli kosovar shënoi dy gola në fitoren e Laussane

20:53 | 10 Dhjetor 2017

Futbollisti kosovar, Benjamin Kolloli, ka shkëlqyer këtë javë për skuadrën e tij, Laussane.

Reprezentuesi kosovar pati një super paraqitje kundër Luganos, duke shënuar dy gola.

Të dy golat u shënuan nga 25-vjeçari në minutën e 24-t dhe 35-të duke përmbysur epërsinë e vendasve në minutën e 3-të.

Me fitoren e sotme skuadra e Lausannes u ngjit në vendin e 6-të në kuotën e 22 pikëve.

Te kjo skuadër aktivizohen edhe dy futbollistë e tjerë shqiptarë, Mersim Asllani dhe Andi Zeneli të cilët u aktivizuan në fundin e pjesës së dytë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale