Suarez mbyllet në bisedime Nedved për kalimin te Juventus-i

18:04 | 30 Gusht 2020

Juventus-i seriozisht është duke konsideruar transferimin e yllit të Barcelonës, Luis Suarez.

Uruguaiani pritet të largohet nga “Camp Nou”, ngase trajneri i ri i klubit katalunas Ronald Koeman, e ka njoftuar që nuk është pjesë e projektit, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Mundo Deportivo, Suarez dhe nënkryetari i “Bianconerëve”, Paulo Nedved janë mbyllur në diskutime.

Juventus-i është në kërkim të pasuesit së Gonzalo Higuain-it dhe Suarez shihet si i duhuri, aty ku do luajë pranë Paulo Dybala-s dhe Cristiano Ronaldo-s.

Suarez dhe Ronaldo ishin rivalë kur portugezi ishte në Real Madrid, ndërsa së shpejti mund të jenë bashkëlojtarë.

Në ‘radarin’ e gjigantit italian ndodhet edhe sulmuesi i Romës, Edin Dzeko./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara