Sot pritet debutimi i Xherdan Shaqirit tek Lyon

10:52 | 27 Gusht 2021

Sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri, pritet që sot të bëjë debutimin e parë në Lyon.

Ai u largua nga Liverpool, dhe për tu transfeuar tek Lyon, ka pranuar ofertën e tyre prej 11 milionë eurosh.

Lyoni luan në udhëtim te Nantes në kuadër të javës së katërt në Ligue 1 dhe kjo pritet të jetë ndeshja kur Shaqiri do të debutojë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara