Google ADS

Shqiptarët kualifikojnë Osijekun (Video)

09:26 | 21 Korrik 2017

Futbollistët shqiptarë Eros Grezda dhe Muzafer Ejupi kanë udhëhequr skuadrën e Osijekut drejt kualifikimit për në raundin e tretë kualifikues të UEFA Europa League.

Përveç se titullarë, Grezda dhe Ejupi ishin edhe dje protagonistë kryesorë në ndeshjen kthyese të Osijekut kundër Luzernit. Edhe pse Osijek u mposhtë në Zvicër me rezultat 2-1, ata vazhduan tutje fal golave të shqiptarëve, shkruan arbresh.info.

Në ndeshjen e parë si vendas Osijek fitoi me rezultat 2-0, me golat e shënuar nga Ejupi në minutën e 66-të dhe Grezda në minutën e 79-të, ndërsa mbrëmë në ndeshjen kthyese që Osijek humbi me rezultat 2-1, golin e vetëm të Osijekut e shënoi Ejupi nga asistimi i Grezdës në minutën e 72-të.

Me tre gola të shënuar në këto dy ndeshje, të gjitha të shënuar nga Ejupi dhe Grezda, Osijeku kualifikohet në raundin e 3-të kualifikues të Europa League, ku e pret një ndeshje mjaftë e vështirë kundër PSV-së./arbresh.info

https://www.youtube.com/watch?v=n0RWxO5vTbw

https://www.youtube.com/watch?v=H8sGNbGTPyw

Shpërndaje në rrjete sociale