PSG insiston për transferimin e Pogbas

12:32 | 22 Korrik 2021

Gjiganti francez po synon blerjen e Paul Pogba.

Sipas gazetës ‘Marca’, PSG është duke synuar transferimin e Pogbas gjatë afatit kalimtar të verës.

Raportohet se drejtuesit e klubit francez po synojnë ta ‘bindin’ Kylian Mbappe të qëndrojë në ekip, dhe këtë do ta bëjnë me transferimin e mesfushorit të Man Utd.

‘Parisienët’ kanë për synim fitimin e trofeve të rëndësishëm sezonin e ardhshëm, e për të arritur një gjë të tillë ata kanë qenë shumë aktiv deri më tani në merkato.

Georginio Wijnaldum, Achraf Hakimi, Ginaluigo Donnaruma dhe Sergio Ramos janë katër futbollistët që kanë nënshkruar me PSG deri më tani.

Thuhet se me transferimin eventual të Pogbas merkato do të jetë e mbyllur për Parisin. /Lajmi.net/

Lajmet më të lexuara