Përplasje e përgjakshme mes LeBron James dhe Stewart

10:41 | 22 Nëntor 2021

Përballja e mbrëmshme mes Los Angeles Lakers dhe Detroit Piston nuk ka kaluar pa incidente.

LeBron James dhe Isaiah Stewart patën një përplasje të ashpër gjatë zhvillimit të pëballjes.

Ylli i Lakers ishte në rreshtimin e goditjes së dënimit nga një bashkëlojtar, derisa ndodhi përplasja me anëtarin e Pistons.

Fillimisht përplasja mes dyshes ishte e qetë, por fjalori i përdorur mes dyshes i eskaloi gjërat.

Duke se James ka goditur Stewartit me bërryl, duke i shkaktuar të qarë në fytyrë dhe gjaku filloi ta mbulonte fytyrën e këtij të fundit.

Natyrisht se u deshtë të ndërhynin bashkëlojtarët dhe pjesa tjetër e stafit për t’i qetësuar gjërat./Arbresh.info