Google ADS

Notat e lojtarëve: Man City 3:1 West Brom (FOTO)

23:16 | 16 Maj 2017

Manchester City fitoi takimin si nikoqir ndaj West Bromit duke siguruar thuajse kualifikimin sezonin e ardhshëm në UEFA Ligë të Kampionëve.

Skuadra e Pep Guardiolas regjistroi fitore me rezultat 3 me 1 në ndeshjen e fundit të zhvilluar për këtë edicion në stadiumin ‘Etihad’, transmeton portali arbresh.info.

Dy mesfushorët, De Bryne dhe Jesus janë lojtarët me notën më të lartë të këtij takimi. 8.6 është nota me të cilën janë vlerësuar yjet e gjigantit anglez.

Mbrojtësi i West Bromit, Dawson është lojtari me notën më të dobët (5.4)./arbresh.info

Notat e lojtarëve: Man City 3:1 West Brom
Notat e lojtarëve: Man City 3:1 West Brom

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme