Nis pjesa e dytë e ndeshjes Greqi – Kosovë

21:48 | 14 Tetor 2020

Ka nisur pjesa e dytë mes Greqisë dhe Kosovës, e vlefshme për xhiron e katër të grupit C të Ligës së Kombeve.

Gjatë 45-minushëtit të parë dy skuadrat zhvilluan ndeshje shumë të bukur me plot aksione, shkruan portali arbresh.info.

Vendasit ishin më agresivë para golit duke gjetur edhe golin, por u anulua shkaku i pozitës jashtë loje.

Ndërsa, nga pika e bardhë nuk ia doli të shënojë kapiteni i Greqisë shkaku i intervenimit në mënyrë fenomenale të portierit Aro Muric.

Për gjithçka lidhur me ndeshjen portali arbresh.info, do t’iu mbajë të informuar./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara