Momenti kur Charlton e rrëzoi Markun me një goditje të fuqishme

08:20 | 21 Shkurt 2021

Florian Marku vazhdoi i pamposhtur në boks teksa mbrëmë mundi boksierin britanik, Rylan Charlton në raundin e tetë.

Dueli nisi i barabartë, teksa në raundin e tretë, Marku me disa goditje e trullosi Charltonin, por gongu nuk lejoi që boksieri shqiptar ta rrëzonte.

Më pas, në raundin e gjashtë, Charlton rikthehet dhe me një goditje të fuqishme me të majtën e rrëzoi Florian Markun, shkruan Gazeta Express.

Megjithatë, ai u ngrit shpejt dhe e vazhdoi duelin duke bërë rikthimin e madh.

 

Lajmet më të lexuara