Man City – Liverpool, formacionet e mundshme të derbit të javës në Ligën Premier

09:35 | 8 Nëntor 2020

Manchester City dhe Liverpooli do të luajnë sot (e diel) në derbin e vlefshëm për javën e tetë në Ligën Premier.

Qytetarët janë nikoqir të Reds në derbin e zjarrtë që pritet të zhvillohet në stadiumin Etihad me fillim nga ora 17:30.

Ekipi i Pep Guardiolas e ka nisur me formë të luhatshme këtë sezon dhe synon fitore në këtë derbi për ta rritur moralin dhe për t’u ngjitur në tabelë.

Në anën tjetër, ekipi i Jurgen Klopp është në formë të lartë dhe e ndanë pozitën e parë me Southamptonin, ndërsa synon rezultat nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave pritet të luajnë me formacionet më të mira të mundshme, edhe pse kanë mungesa të mëdha.

Man City: Ederson; Walker, Dias, Laporte, Cancelo; De Bruyne, Rodri, Bernardo; Sterling, Jesus, Foden.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Robertson; Milner, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane./Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale