Google ADS

LeBron James pritet të largohet nga Los Angeles Lakers

10:54 | 23 Shkurt 2022

Gjatë fundjavës së All-Star, kishte disa shenja se LeBron James mund të largohej nga Los Angeles Lakers.

Më herët të martën, Jake Fischer i Bleacher Report bëri analizën më të saktë të situatës aktuale dhe parashikoi pak a shumë rezultatin që të gjithë tifozët e Lakers i tremben.

Ai deklaroi se nëse LeBron James nuk nënshkruan një rinovim të kontratës deri në verën e vitit 2022, ‘Mbreti’ mund të largohet.

James është ende i lidhur me një kontratë që do ta mbajë atë në Lakers deri në fund të sezonit 2022-23. Mes të gjitha deklaratave për të ardhmen e tij gjatë fundjavës All-Star, ka pak shpresë që ai të qëndrojë pas atij viti të fundit në kontratën e tij.

Aktualisht, Lakers janë ekipi i 9-të në Konferencën Perëndimore dhe janë në rrezik real për të luajtur në Play-In deri në përfundimin e sezonit të rregullt.

Pas fitimit të titullit të vitit 2020, Lakers nuk kanë qenë në gjendje të kthehen në rrugët e tyre të fitoreve me LeBron James që ende performon në nivelin më të lartë.

Kjo padyshim që e frustron yllin pasi ai po jep shifra fantastike pavarësisht se sapo ka mbushur 37 vjeç.

Shpërndaje në rrjete sociale