Google ADS

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

21:40 | 28 Shtator 2023

Objektivi i Juventusit, Pierre-Emile Hojbjerg thuhet se është gati të largohet nga Tottenham në janar për shkak të minutave të pakët, por Bianconerët nuk mund të përballojnë një transferim nëse nuk bëjnë shitje me para të mëdha.

Calciomercato.com raporton se agjentët e Hojbjerg kanë qenë në kontakt me disa klube evropiane kohët e fundit pasi klienti i tyre po nuk po preferohet nga trajneri i ri Ange Postecoglou.

Hojbjerg është lidhur me një transferim te Juventusi pasi bardhezinjtë mund të kenë nevojë për një zëvendësim të Paul Pogbas, i cili është pezulluar përkohësisht pasi ka dështuar në një test dopingu.

Çmimi i kërkuar i Tottenham për mesfushorin e tyre është 30 milionë euro, një tarifë që Juventus nuk mund ta përballojë nëse nuk shesin një nga lojtarët e tyre për një tarifë të lartë.

Nëse kjo nuk ndodh, shansi i tyre i vetëm për të marrë Hojbjerg në janar si huazim.

Hojbjerg, 28 vjeç, ka luajtur vetëm 169 minuta në Londrën Veriore këtë sezon dhe nuk ka filluar asnjë ndeshje në Ligën Premier deri më tani. /Telegrafi/