Google ADS

Italia e publikon listën për ndeshjet e marsit

09:59 | 18 Mars 2023
A. B.

Italia e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e muajit mars.

“Azzuri” e nis këtë muaj kampanjën kualifikuese për kualifikim në Kampionatin Evropian.

Italia synon kualifikimin në Evropian dhe mbrojtjen e titullit që e fitoi në edicionin e kaluar.

30 futbollistë janë ftuar nga trajneri Roberto Mancini, teksa shihen edhe emra të rinj.

Italia do të përballet me Anglinë më 23 mars në shtëpi, kurse tri ditë më vonë udhëton për t’u përballur me Maltën. /GE/

Shpërndaje në rrjete sociale