Gjashtë medalje për Kosovën nga grupmoshat e reja në xhudo

13:05 | 10 Janar 2022

Dje u mbajt turneu ndërkombëtar në Lendava të Sllovenisë për grupmoshat U12, U14, U16, U21.

Pjesëmarrës atje ishin 184 garues dhe 32 klube nga 4 shtete.Nga Kosova në këtë turne morën pjesë 6 garues në grupmoshen U21.

Të gjithë fituan medalje, ku 4 ishin të arta, një i argjendtë dhe një i bronztë.

Bashkë me ta kanë udhëtuar edhe trajneri Driton Kuka dhe ndihmës trajnerët Majlinda Kelmendi e Fatos Tabaku.

Dardan Cena -73 kg – i artë

Anes Veseli -100 kg – i artë

Fatjona Kasapi -57kg – e artë

Dëbora Gjakova -63 kg – e artë

Muhamedin Veseli -66 kg – i argjendtë

Rios Kuka +100 kg – i bronztë

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara