Futbollistët që ishin të pasur para se në futboll t’i fitonin milionat

11:13 | 20 Mars 2020

Rezultatet e performancave të lojtarët që luajnë për klubet më të mira në botë, shpesh ka shkaktuar shumë polemika.

Derisa diskutimet për pagat e futbollistëve nuk ndalen kurrë, pak njerëz mendojnë për kohën dhe përpjekjen e një futbollisti për të arritur deri në majat e këtij klubi, për t’u bërë pjesë e ndonjë skuadre të madhe.

Shumica e lojtarëve nuk kanë ëndërruar të gjejnë vetëm në shoqërinë e zgjedhur të njerëzve shumë të pasur.

Futbollistët si Gerard Pique, Hugo Lloris, Patrick Bamford, Andrea Pirlo, qëndronin mirë financiarisht, para se të arrinin majat në futbollin botëror.

Futbollistët që ishin të pasur edhe para se të merreshin me futboll:

Hugo Lloris

Gerard Pique

Andrea Pirlo

Robin van Persie

Patrick Bamford

Oliver Bierhoff

Mario Gotze

Gianluca Vialli

 

 

Lajmet më të lexuara