Formacionet zyrtare, Kosovë U21 – Turqi U21

19:05 | 11 Qershor 2019

Kosova U21 dhe Turqia U21 kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen mes tyre mbrëmjen e sotme (e martë).

Takimi mes dy kombëtareve zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021, shkruan portali arbresh.info.

Të dy kombëtaret kanë zbuluar njëmbëdhjetshen e tyre startuese për ndeshjen që luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Sa i përket “Dardanëve”, Florjan Smakiqi gjendet në portë, Lirim Mema në krahun e djathtë, Arbenit Xhemajli dhe Besfort Koleci në qendër të mbrojtës dhe krahun e majtë talenti i Romas – Lirim Kastrati.

Në mesfushë janë Arbnor Muja, Kreshnik Hajrizi, Eris Abedini dhe Lirim Kastrati i Lokomotiv Zagrebit.

Mirlind Daku dhe Ardit Gashi janë në linjën frontale.

Ndeshja fillon në ora 20:00./arbresh.info/


Formacionet zyrtare, Kosovë U21 – Turqi U21

Lajmet më të lexuara