Formacionet zyrtare: Bologna – Roma

17:29 | 1 Dhjetor 2021

Roma është mysafire e Bolognas në Stadio Renato Dell’Ara, ku zhvillohet ndeshja e xhiros së 15-të në Serie A.

Giallorossët mbajnë vendin e pestë në renditje me 25 pikë, dhjetë më pak se lideri Napoli.

Bologna është e nënta në renditje, mirëpo ka vetëm katër pikë më pak se skuadra kryeqytetase.

Trajnerët Sinisa Mihajlovic dhe Jose Mourinho i kanë bëri gati formacionet që do ta fillojnë sfidën.

Formacioni startues i Bolognas: Skorupski, Soumaoro, Medel, Theate; Skov-Olsen, Svanberg, Dominguez, Hickey; Soriano, Barrow; Arnautovic.

Formacioni startues i Romës: Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Karsdorp, Veretout, Diawara, Mkhitaryan, El Shaarawy; Zaniolo, Abraham.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara