E pa besueshme por e vërtet, Barcelona nuk mund të kaloj as fazën e grupeve në CHL

22:54 | 8 Dhjetor 2021

Tashmë kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e sotme të cilat janë në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kurse dy ndeshjet e tjera janë zhvilluar në ora 18:45, ku Juventusi ka shënuar fitore ndaj Malmo FF, kurse Chelsea dhe Zenit St. Petersburg kanë përfunduar ndeshjen me një barazim.

Lexo edhe:

Juventus shënon fitore minimale ndaj Malmos, Chelsea dhe Zeniti përfundojn në “paqe”

Bayern Munich ka vazhduar paraqitjen e tyre  të shkëlqyer duke mposhtur bindshëm Barcelonën me rezultat 3-0.

Golin e parë e ka shënuar Thomas Muller në minutën e  34-të.

Kurse goli i dytë erdhi në minutën e 43-të, ku autor i golit ishte Leroy Sane.

Për më shumë shikoni golin: Video

Pjesa e parë  e ndeshjes ka përfunduar me rezultat 2-0, në favor të Bayern Munich.

Gjermanët në minutën e 62-të, kanë shënuar edhe golin e tretë duke e vulosur diskualifikimin e Barcelonës nga Liga e Kampionëve.

Autor i golit ishte Jaml Musiala , i cili u asistua nga  Aplhonso Davies.

Për më shumë shikoni golin: Video

Katalunasit pas me shumë se një dekade, sot  është diskualifkuar nga Liga e Kampionëve, dhe bie drejt Ligës Evropiane.

Ndërsa Benfica ka arritur të shënojë fitore ndaj Dynamo Kyiv me rezultat 2-0.

Golin e parë e ka shënuar Thomas Muller në minutën e  34-të.

Kurse goli i dytë erdhi në minutën e 43-të, ku autor i golit ishte Leroy Sane.

Për më shumë shikoni golin: Video

Pjesa e parë  e ndeshjes ka përfunduar me rezultat 2-0, në favor të Bayern Munich.

Gjermanët në minutën e 62-të, kanë shënuar edhe golin e tretë duke e vulosur diskualifikimin e Barcelonës nga Liga e Kampionëve.

Autor i golit ishte Jaml Musiala , i cili u asistua nga  Aplhonso Davies.

Për më shumë shikoni golin: Video

Pas këtyre dy ndeshjeve, në grupin E, Bayern Munich me 18 pikë dhe Benfica me 8 pikë, sigurojnë kualifikim tutje në Ligën e Kampionëve.

Ndërsa Barcelona mbetet në pozitën e tretë me 7 pikë dhe Dynamo Kyiv në pozitën e fundit me vetëm një pikë

Në grupin F, Manchester United dhe Young Boys kanë përfunduar ndeshjen me rezultat 1-1.

Greenwood ishte autor i golit të parë të ndeshjes, ku ka shënuar gol spektakulare me stilin “gërshërë”, në minutën e 9-të.

Lexo edhe:

Manchester United në epërsi ndaj Young Boys pas 9 minutave lojë

Ndërsa goli i barazimit nga Young Boys erdhi në minutën e 42-të, ku autor i golit ishte F.Rieder.

Kurse ndeshja tjetër e këtij grupi, Atalanta-Villareal, është shtyer për një datë tjetër përshkak të reshjeve të këqija atmosferike.

Lexo edhe:

Zyrtare: Shtyhet për nesër ndeshja Atalanta – Villarreal

Në grupin G, FC Salzburg ka shënuar fitore minimale ndaj Sevillës me rezultat 1-0.

Lexo edhe:

Shpërthen festa në Austri, Salzburgu kalon në avantazh ndaj Sevillas

Kurse Wolfsburg ka pësuar humbje ndaj Lille me rezultat 0-3.

Pas këtyre ndeshjeve, Lille siguron kualifikimin tutje me 11 pikë, gjithashtu edhe FC Salzburgu ka siguruar kualifikimin me 10 pikë.

Ndërsa Sevilla renditët në pozitën e tretë me 6 pikë dhe Wolfsburg ne pozitën e katër me 5 pikë./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara