Këto janë tetë skuadrat të cilat kanë siguruar kualifikimin tutje në Champions League

23:18 | 7 Dhjetor 2021

Sot janë zhvilluar plotë tetë ndeshje në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Tetë skuadra kanë sigluara kualifikimin tutje, ndërsa tetë tjera priten të kualifikohen nesër.

Nga grupi A, Manchester City me 12 pikë dhe Paris Saint-Germain me 11 pikë.

Grupi B, Liverpool me 18 pikë dhe Atletico Madrid me 7 pikë.

Nga grupi C, Ajaxi ka siguruar kualifikimin  tutje me 18 pikë, poashtu edhe Sporting CP me 9 pikë.

Ndërsa nga grupi D janë kualifikuar Real Madrid  me 15 pikë dhe Interi me 10 pikë.

Nesër do të zhvillohen ndeshjet e mbetura dhe do të mësohet  se cilët janë komplet 16 skuadrat të cilët kualifikohen tutje. /arbresh.info/

 

Lista e ndeshjeve të nesërme:

Lajmet më të lexuara