Bologna – Juventus, formacionet zyrtare

17:16 | 18 Dhjetor 2021

Bologna do të jetë nikoqir i Juventusit në kuadër të javës së 18-të të Serie A.

Të dy skuadrat tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Bologna (3-4-2-1): Lukasz Skorupski, Arthur Theate, Gary Medel, Adama Soumaoro, Aaron Hickey, Mattias Svanberg, Nicolas Dominguez, Lorenzo de Silvestri, Musa Barrow, Roberto Soriano dhe Marko Arnautovic.

Juventus (4-3-3): Wojciech Szczesny, Juan Cuardado, Matthijs de Ligt, Leonardo Bonucci, Luca Pellegrini, Adrien Rabiot, Arthur, Weston McKennie, Moise Kean, Federico Bernardeschi dhe Alvaro Morata.

Ndeshja do të zhvillohet në “Renato Dall’Ara” me fillim nga ora 18:00./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara