“Arsenali humbi shansin për titull kur shiti lojtarët më të mirë”

13:41 | 1 Prill 2020

Ish sulmuesi i Arsenalit, Andrey Arshavin ka thënë se shitja e lojtarëve iu kushtoi me humbjen e titullit.

Rusi nuk arriti të fitojë asnjë trofe në katër vite sa qëndroi te “Topçinjtë”, ndërsa në vitin 2011 e humbën Kupën e Ligës në finale ndaj Birmingham, transmeton portali arbresh.info.

Arshavin beson se shitja e yjeve si Nasri, Fabregas e Van Persie kishte ndikim të madh.

“Pëndimi im i vetëm është se nuk fitova trofe me Arsenal-in. Sidomos humbja në finalen e Kupës së Ligës ndaj Birmingham”.

“Problemi ishte se çdo vit humbnim lojtarë. Se pari Samir Nasri, pastaj Cesc Fabregas dhe pastaj Robin van Persie”.

“Nëse do arrinim ta mbajmë skuadrën për dy ose tri vite do ishte me ndryshe”, deklaroi ai.

Arsenal këtë sezon është duke u munduar të hyjë në top katër për të luajtur në Ligën e Kampionëve./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara