Google ADS

Abraham po rikthehet në Angli, pesë skuadra pas tij

12:14 | 9 Qershor 2024
E.G

Tammy Abraham do të largohet nga Roma gjatë afatit kalimtar veror dhe do të rikthehet në Ligën Premier.

Sulmuesi anglez qëndroi një vit jashtë fushave të blerta dhe vetëm në fund të sezonit është rikthyer për të luajtur me Giallorosët.

Ai ka luajtur në total 321 minuta në 12 ndeshje, ku ka shënuar edhe një gol dhe ka asistuar në një tjetër.

Pas tre viteve qëndrim në kryeqytetin italian, Abraham do të largohet për tu rikthyer në Ligën Premier, ku pesë skuadra tanimë kanë shfaqur interesim për të.

Team Talk ka raportuar se skuadrat si Tottenham Hotspur, West Ham United, Aston Villa, Bournemouth dhe Leicester City janë duke kërkuar shërbimet e sulmuesit anglez.

Roma është e gatshme ta shes anglezin dhe po synon që nga largimi i tij të fitojë rreth 45 milionë euro.

Giallorosët duan që me paratë nga shitja e Abraham të transferojnë sulmuesin kanadez Jonathan David. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale