Moti sot në Shqipëri

08:50 | 25 Shtator 2021

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të me diell në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë në vlerat minimale ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 16°C në 28°C dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 30°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 07°C në 21°C dhe në zonat e ulëta nga 10°C në 24°C.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara