Garës për kreun e PD-së i shtohen edhe 4 kandidatë të tjerë

19:56 | 23 Maj 2021

Gara për kreun e PD bëhet më e fortë, dalin edhe 4 kandidatë të tjerë në minutën e fundit

Janë zbuluar emrat e 4 kandidatëve të tjerë që kanë plotësuar formularët për të garuar në zgjedhjet e 13 qershorit për kreun e Partisë Demokratike.

Admir Mulaj, Edmond Vrapi, Sabri Hoxha dhe Mirjan Jashanllari janë 4 kandidatët që kanë plotësuar formularin në minutat e fundit.

Në garë janë edhe kryetari aKtual Lulzim Basha, Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli dhe dy kandidaturat e grupimit “Për PD-në”, Edith Harxhi dhe Ibsen Elezi.
Kryesia e Partisë Demokratike është mbledhur në selinë blu dhe po shqyrton kandidaturat, ndërkohë që kryetari Lulzim Basha nuk ka marrë pjesë në mbledhje./GE/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara