“Edi Rama ka mbaru, ka mbaru”, FRPD proteston sërish para ministrisë së Brendshme

19:46 | 30 Maj 2018

Të rinjtë e FRPD-së kanë vijuar sot protestën para ministrisë së Brendshme.

Ata kërkuan edhe një herë sot dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj, si subjekt i Ligjit Antimafia, ndërkohë u shprehën të vendosur për të vijuar protestën edhe pas procedimeve.

Në fjalën e mbajtur kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u shpreh: “E rëndësishme është që ne jemi të vendosur dhe jemi këtu. Do të vijojmë të qëndrojmë këtu deri në momentin që Edi Rama, Fatmir Xhafa largohen një herë e përgjithmonë për t’i hapur rrugën integrimit të Shqipërisë”.

Ndërkohë që falënderoi protestuesit për pjesëmarrjen, ai shtoi se “do të jenë më të motivuar për të protestuar pas procedimeve”. Protestuesit thërrasin në kor fjalët: “Turp për Fatmir Xhafën! Turp për Edi Ramën! Qeveri e krimit” apo “Edi Rama ka mbaru ka mbaru ka mbaru!”.

Protesta vjen në një ditë kur Policia e Tiranës kallëzoi në Prokurori Belind Këlliçin, aktivistin Aulon Kalaja, dhe disa të rinj të tjerë të FRPD-së./shekulli

Protestë para Ministrisë së Brendshme. Të rinjtë, opozita dhe qytetarët kërkojnë largimin e Fatmir Xhafaj, subjekt i Ligjit Antimafia!

Gepostet von Lulzim Basha am Mittwoch, 30. Mai 2018

Shpërndaje në rrjete sociale