Detaje nga tragjedia ku burri vrau bashkëshorten

23:15 | 7 Qershor 2021

Zbardhen detaje të reja nga krimi brenda në familje sonte në Librazhd. Mësohet se krimi dyshohet që ndodhi për arsye xhelozie.

Qemal Bici njihej si përdorues alkooli, ndërsa mes tij dhe bashkëshortes Menturie Bici dyshohet se kishte pasur një debat për arsye xhelozie, që çoi 56-vjeçarin drejt vendimit ekstrem për ta vrarë më sëpatë, ndërsa më pas vari veten në një pemë jashtë banesës.

Ishte njëri nga fëmijët që konstatoi nënën pa jetë dhe babanë të varur në pemë pasditen e sotme.
Çifti la 4 fëmijë, njëri prej të cilëve i tronditur përfundoi në spital.

Në pamjet e siguruara në hyrje të banesës është edhe një efektiv policie, ndërsa pritet që dëshmia e fëmijëve dhe të afërmeve të hedhë më shumë dritë mbi krimin në familje.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara