Arrestohet 44-vjeçarja në Përmet, e dinte se vajza e saj ishte abuzuar seksualisht dhe nuk e raportoi rastin në polici

14:21 | 1 Tetor 2023

Një 44 vjeçare është arrestuar në Përmet të Shqipërisë, pasi dyshohet se dite se vajza e saj e mitur ishte abuzuar seksualisht, dhe nuk ka e ka raportuar rastin në polici.

Siç njofton Policia e Shtetit, e njëjta dyshohet se i ka marrë një shumë parash një shtetasi të huaj, duke e mashtruar gjatë komunikimeve në rrjetet sociale, shkruan Arbresh.info.

Njoftimi i plotë:

Vihet në pranga një shtetase e shpallur në kërkim, e akuzuar për veprat penale “Moskallëzim i krimit” dhe “Mashtrimi”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet, vunë në pranga shtetasen S. R., 44 vjeçe, banuese në Përmet, për të cilën Gjykata e Gjirokastrës, me vendimin e datës 27.09.2023, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe “Mashtrimi”.

Kjo shtetase dyshohet se ka patur dijeni se vajza e saj e mitur ishte abuzuar seksualisht nga një shtetas, disa muaj më parë, por nuk ka kallëzuar në Polici. Gjithashtu, dyshohet se i ka marrë një shumë parash një shtetasi të huaj, duke e mashtruar gjatë komunikimeve në rrjetet sociale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale