Xherdan Shaqiri i bashkohet estradës në Zvicër për “Alba Festival”

20:33 | 29 Qershor 2019

Në Zurich të Zvicrës pritet që të mbahet njëri prej festivaleve më të mëdha të shqiptarëve ku do të marrin pjesë një numër i madh i fytyrave tona publike.

Alba Festival do të startojë sonte dhe do të zgjat deri të hënën, kurse në të do të këndojnë këngëtarët më të mirë të Kosovës.

Natyrisht, kryesore në këtë festival është këngëtarja Rita Ora, e cila do të jetë në skenën e këtij festivali.


Por, përpos këngëtarëve në këtë festival është parë edhe Xherdan Shaqiri.

E për këtë pjesëmarrje të Shaqirit rastin e kanë shfrytëzuar për një foto me të ish futbollisti i Prishtinës Enis Fetahu dhe këngëtari Ermal Fejzullahu.

Shpërndaje në rrjete sociale