Remzie Osmani dhe vëllau i saj i dhurojnë paratë e koncertit familjes Abazi që humbi dy djemtë nga tërmeti

18:05 | 10 Dhjetor 2019

Ylli i muzikës popullore, Remzie Osmani dhe vëllai i saj, Nexhati, kanë vizituar familjen Abazi në Gjilan, dy djemtë e së cilës humbën jetën në tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri.

Vëlla e motër janë solidarizuar me familjen Abazi ku kanë vendosur që paratë e fituara nga një koncert që kishin në Boston, t’i japin për familjen nga Gjilani, shkruan portali arbresh.info

Këtë e ka bërë të ditur vet Remzie Osmani e cila ka publikuar disa fotografi të shkrepura gjatë takimit me familjen Abazi.


“Koncerti i te ardhurave tona ne Boston, ju dedikua familjes Abazi qe humben dy djemt ne termetin e Shqiperise”, ka shkruar këngëtarja. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara