Nicky Minaj përfundon në gjykatë, kopjoi tekstin dhe melodinë e kësaj kënge

23:45 | 24 Tetor 2018

Ditët e fundit reperja e njohur Nicky Minaj është përballur me disa probleme të cilat nuk mund të konsiderohen të vogla.

Ajo akuzohet se ka vjedhur tekstin e një këngë të cilën e ka publikuar kohët e fundit.

Është kengëtarja Tracy Chapman e cila e ka denoncuar atë sepse është e sigurtë se Nicky i ka vjedhur tekstin e këngës “Baby Can I Hold You”  të cilën e ka publikuar në vitin 1998.

Tracy ka ndjekur rrugët ligjore sepse ka bindjen e plotë që gjysma e tekstit dhe melodia është përdorur në këngën e reperes “Sorry” .

Në një prononcim për TMZ Tracy ka treguar se menaxherët e këngëtares i kishin kërkuar leje për përdorimin e këngës por ajo nuk kishte pranuar.

Gjithsesi ata kishin vepruar pa lejen e saj dhe Nicky e kishte marrë këngën  e cila do të jetë pjesë e albumit të ri të reperes.

Sorry” është transmetuar disa herë në radio, dhe kanë qenë dëgjues të shumtë që në rrjete sociale kanë shkruar se këngë është identike.

Duket se Nicky tashmë do të përballet në gjykatë dhe mundësia është e madhe që gjyqin ta fitojë Tracy Chapman.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara