Nga koha në spitalin psikiatrik deri te puna në restorant, çfarë nuk dini për Brad Pitt

01:39 | 25 Maj 2021

Kur bëhet fjalë për aktorët më simpatikë në Hollywood, Brad Pitt padiskutim figuron në tre të parët. Ai ka krijuarnjë dyshe konkurence me George Clooney që është “rivali” i tij i përjetshëm. Por sa informacion keni për jetën, stilin dhe gjithçka tjetër të 57-vjeçarit Hollywoodian.

Ai kaloi kohën në një spital të vërtetë psikiatrik

Në “Dymbëdhjetë majmunët”, aktori luan një njeri të sëmurë mendor që merret me lëshimin dhe përhapjen e një virusi vdekjeprurës që shkatërron njerëzimin. Personazhi është një nga elementët më të errët të filmit, dhe për ta realizuar në mënyrë efektive, Pitt kaloi një ditë në një spital të vërtetë psikiatrik, duke folur me të dy pacientët dhe mjekët.

Paditi argjendarinë që krijoi unazën e fejesës së Aniston

Për fejesën e tij me Jennifer Aniston ai shkoi në një dyqan bizhuterish për të krijuar një unazë të bërë me porosi. Ai sqaroi, megjithatë, se ky dizajn i veçantë do të ishte unik dhe nuk mund t’u shitej klientëve të tjerë. Argjendarët jo vetëm që e promovuan atë tek klientët e tyre, por gjithashtu e quajtën “Unaza e fejesës Brad dhe Jennifer”. Pitt paditi dyqanin e argjendarive dhe të dy palët zgjidhën mosmarrëveshjet e tyre në gjykatë.

Ai punoi në një restorant të ushqimit të shpejtë i veshur si një pulë

I detyruar të siguronte jetesën, pasi aktrimi në vitet e para të karrierës së tij nuk i sillte nevojat e jetës, aktori bëri edhe disa punë të tjera për të ardhura shtesë. Midis tyre ishin një shitës i ushqimit të shpejtë i veshur si një pulë, një shofer limuzine që mbante një striptizë dhe një transportues frigorifer.

Imazhi i tij është ndaluar nga reklamat në Malajzi

Një nga reklamat në të cilat mori pjesë Pitt ishte ajo e një kompanie të famshme makinash. Pamja e tij mahnitëse, sidoqoftë, e kombinuar me hijeshinë e tij të pashembullt ishin ndaluese për Malajzinë, me qeverinë që nuk lejonte që reklama të shfaqej në televizion. Arsyeja ishte se banorët meshkuj të vendit do të krahasonin veten me Pitt dhe do të ndiheshin shumë inferiorë ndaj tij për shkak të pamjes së tyre të jashtme.

Ai plagosi thembrën gjatë filmit të Trojës

Pete në filmin “Troy” mishëron Akilin e pamposhtur. Ironia tragjike që lidh këta dy njerëz? Gjatë xhirimeve, ai dëmtoi thembrën e tij, duke e lënë jashtë xhirimit për dy muaj.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara