Ja si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër

07:02 | 21 Qershor 2017

Filmi shqiptar “Taulanti kërkon një motër”, është një nga më të njohurit e prodhimeve të Kinostudios.

Shumë nga fëmijët personazhe në filmat shqiptarë, që u bënë aktorë të vegjël fal drejtimit të regjisores Xhanfize Keko, nuk e vijuan më rrugën e aktrimit. Një prej tyre është edhe Donald Kokona, djali që dikur luante Taulantin, si fëmija i aktores Yllka Mujo dhe Viktor Zhustit.

Jemi të gjithë të një mendje që ishte një ngar filmat më të famshëm shqiptar dhe një ndër rolet më të bukura të fëmijëve. Shikoni sa është rritur Donaldi, a mendoni se vazhdon të ngjaj pak me Taulantin?

19260523_10210095208324900_1999371532688010952_n

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara