Folk grupi nga SHBA do të performoj në Kosovë

07:29 | 4 Prill 2019

Interpretuesit amerikanë të folk muzikës, “Kyle Dillingham & Horseshoe Road” janë duke vizituar Kosovën në kuadër të një programi të mbështetur nga Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë në partneritet me Zërat e Amerikës – Muzika Amerikane Jashtë Vendit.

Nga 3 deri më 8 prill ky grup nga Oklahoma do të mbajë koncerte publike dhe punëtori për nxënës në tërë Kosovën, njofton Ambasada e SHBA-së në Prishtinë.

Aktivitetet e tyre përfshijnë edhe një koncert të caktuar për të enjten, me 4 prill, prej orës 13:30 deri në 14:30, në qendër të Prizrenit, në “Sheshin e Lidhjes”.

Koncerti do të jetë i hapur për publikun, shkruan KultPlus.

Shpërndaje në rrjete sociale