Duda Balje publikon foto e veshur me fanellën e Kosovës: Me juve djema

21:20 | 27 Shtator 2022

Kombëtarja e Qipros është kundërshtari i Kosovës në raundin e fundit në kuadër të Grupit 2 në Ligën C të Ligës së Kombeve.

Ndeshja e dardanëve ka nisur dhe një numër i madh tifozësh gjenden në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Krahas përkrahjes që futbollistit e Kosovës po marrin nga tifozët e shumta një e tillë ka ardhur edhe nga deputetja e CDU-së Duda Balje.

Duda ka postuar një imazh me fanellën e Kosovës në InstaStory në Facebook teksa u ka uruar fat futbollistëve.

“Me juve djema”, ka shkruar Duda në mbishkrimin e fotografisë, shkruan telegrafi.

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që deputetja nga komuniteti boshnjak tregon dashurinë që ka për Kosovës.

Ajo shpesh herë ka realizuar fotografi ku shihej me veshjen me elemente dhe ngjyra kombëtare shqiptare.

Shpërndaje në rrjete sociale