Google ADS

Artistët shqiptarë urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

10:52 | 2 Prill 2022

Nga dita e sotme (e shtunë) ka filluar Muaji i Shenjtë i Ramazanit.

Të gjithë admiruesit e fesë islame për një muaj të tërë do të agjërojnë deri në fund, e një ditë më pas vjen festa e Fitër Bajramit.

Njerëzit në rrjete sociale kanë qenë të shumtë që përmes postimeve kanë uruar njëri-tjetrin për agjërim sa më të lehtë.

Një gjë e tillë nuk është anashkaluar as nga emrat e njohur në estradë, të cilët uruan fansat për muajin e madhërishëm.

Disa prej tyre janë edhe vet agjërues sikurse artisti i njohur, Gold AG dhe këngëtarja Leonora Jakupi.

Engjëllusha Salihu, Yll Limani, Blerim Destani, Donald Veshaj, Beatrix Ramosaj, Gjiko, Gold AG dhe Leonora Jakupi – janë vetëm disa nga emrat që uruan Ramazanin.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

 

/Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale