Google ADS

Receta që është përdorur me vite të tëra: I largon toksinat dhe e rikthen freskinë e lëkurës

08:16 | 22 Tetor 2019

Kur trupi është në gjendje të mirë, kjo reflektohet edhe në lëkurë.

Karotat kanë shumë efekte pozitive në trup fal fibrave, vitaminës A dhe beta-karotenit që e posedojnë

Ndërkaq, kur karotat përzihen me disa përbërës tjerë, ato padyshim se ju mbushin me më shumë përfitime shëndetësore.

Një recetë të tillë jua sjellim më poshtë, e cila është përdorur qysh prej kohërave të lashta për probleme të zorrëve dhe për rikthim të freskisë së lëkurës.

Përbërësit:

– 3 karota

– 1 lugë çaji mjaltë

– Piper

– Gjysmë luge çaji vaj

Përgatitja:

Preni karotat dhe vendosni në një enë, pastaj shtoni përbërësit tjerë.

Përzieni bashkë dhe pastaj ilaçi është i gatshëm për përdorim.

Rekomandohet që këtë ta përdorni gjysmë ore pasi të jeni zgjuar nga gjumi.

Ekspertët e mjekësisë alternative thonë se pas 10 ditëve që e keni përdor rregullisht ju do të vëreni përmirësime në lukth dhe në lëkurë./express

Shpërndaje në rrjete sociale