Ky frut është ideal për frymëmarrje të këndshme

09:07 | 13 Janar 2021

Ky është një frut që nuk i përket asaj që konsumojmë më shpesh por konsiderohet si një ushqim i artë antioksidant.

Përveç kësaj, ai konsiderohet ushqim anti-inflamator, antiviral dhe anti-alergjik ndërsa një tjetër pronë e rëndësishme është se krijon frymëmarrje jashtëzakonisht të këndshme.

Nëse nuk e keni kuptuar, bëhet fjalë për ftoin. Konsiderohet si një nga frutat më aromatik për frymëmarrje. Era e fortë që ka krijuar këtë efekt dhe jep një frymëmarrje të freskët të gjithçkaje që keni ngrënë më parë.

Një gjë tjetër që duhet të dini është se nëse është e papërpunuar do të furnizojë trupin tuaj me shumë vitaminë C, përveç ushqyesve të tjerë (kalcium, magnez, fosfor, hekur, vitamina B) ndërsa nëse e hani të zier, shija e tij ju kujtoj mollën dhe dardhën së bashku./kohajone/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara