Maqedoni, 413 raste të reja me Covid-19 dhe 19 të vdekur

14:53 | 15 Tetor 2021

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 3025 teste të kryera, 413 perona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë për 309 pacientë të shëruar, ndërsa në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 9 persona të cilët e kanë humbur betejën me Covid-19, mes tyre edhe një 28 vjeçar nga Shkupi.

Numri i rasteve aktive në vend është 6693./alsat