Ligji për shtetësi të hënën në Kuvend

18:08 | 23 Prill 2021

Të hënën ligji për shtetësi do t’u dorëzohet deputetëve të grupit parlamentar të LSDM-së.

Këtë informacion e bëri të ditur deputeti nga koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Elmi Aziri.

Ai tha se ligji është gati dhe të hënën do të dërgohet për shqyrtim në Kuvend dhe pas kësaj do të ketë edhe një takim mes kryeministrit Zaev dhe kryetarëve të koalicionit Ziadin Sela dhe Afrim Gashi.

Ndryshe, për shkak të Ligjit për shtetësi ASH dhe AAA vendosi ta bllokojë Kuvendin.

Lajmet më të lexuara